OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNO-CZYTELNICZY „BAJKI-POMAGAJKI”

Grupa „Ptaszki”, czyli uczniowie z klasy I „b” uczęszczający do szkolnej świetlicy, dołączyła do Ogólnopolskiego projektu edukacyjno-czytelniczego „Bajki-Pomagajki”, czyli o magicznej mocy bajkoterapii. Głównym celem projektu jest ochrona i wzmacnianie rozwoju psychicznego dziecka. Bajki-Pomagajki, czyli bajki terapeutyczne, to niezwykłe historie dotyczące konkretnych problemów, emocji, z którymi często borykają się dzieci. Zawierają one wiele wskazówek, co można zrobić, by poradzić sobie w tego typu sytuacjach. Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci mogą odnaleźć rozwiązanie również swojego problemu. Udział w projekcie polega na systematycznym czytaniu  bajek terapeutycznych w kolejnych miesiącach, omawianiu ich problematyki. Można także wykonać tematyczne prace plastyczne. W galerii znajdują się zdjęcia przedstawiające prace dzieci wykonane podczas  bajek omawianych w październiku.

Urszula Widelska