Wizyta u strażaków

Z okazji Dnia Strażaka w ramach zajęć świetlicowych uczniowie klas II „a”, II „b”, III „b” i III „c” gościli w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bełżycach.

Gospodarze przygotowali dzieciom wiele atrakcji i niespodzianek. Uczniowie poznali zasady postępowania w czasie alarmu pożarowego, mogli zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego oraz specjalistycznego ubioru strażaka – kombinezonu, maski gazowej czy hełmu. Na placu manewrowym odbyły się „zawody” w celowaniu strumieniem wody w wyznaczony punkt oraz przejażdżka w profesjonalnym koszu na wysięgniku wozu strażackiego.

Serdecznie dziękujemy dowódcy i wszystkim pracownikom Jednostki PSP w Bełżycach za bardzo ciekawe i atrakcyjne spotkanie.

Anna Mazurek
Andrzej Mazurek