Szkolne Przygody Gangu Swojaków

Klasy 1b i 3b biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Program ma na celu pomóc nauczycielom i rodzicom pokazać dzieciom piękno polskiej przyrody oraz odkryć sekrety otaczającego środowiska. Ma także zachęcić dzieci do wyjścia z domu, by w dobie mediów i Internetu oderwać ich wzrok od ekranów komputerów,  telefonów i telewizorów.  Jako pomoc do realizacji programu nauczyciele otrzymali maskotki z Gangu Swojaków oraz Dziennik Troskliwego Odkrywcy dla każdego ucznia. W dzienniku znalazło się 12 zadań, to między innymi: obserwacja drzewa i zjawisk atmosferycznych, wykonanie jesiennej dekoracji swojego pokoju, słuchanie śpiewu ptaków, tropienie zwierząt, czy sprzątanie śmieci. Wykonanie zadania potwierdza rodzic swoim podpisem, a uczeń otrzymuje odznakę Troskliwego Odkrywcy.

Mamy nadzieję,  że udział w programie pozwoli uczniom zaobserwować, co kryje przyroda i jak żyć z nią w zgodzie, a także zachęci ich do wyjścia na świeże powietrze.

Aleksandra Siedlecka – wychowawca klasy 1 b

Beata Król – wychowawca klasy 3 b