Świąteczne warsztaty mydlarskie

Pachnące, kolorowe mydełka od zawsze były dla dzieci elementem zabaw podczas kąpieli.

Warsztaty mydlarskie, które odbyły się 9 grudnia 2021 r. w klasie Id ukazały dzieciom, iż powszechnie znane im mydło może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki.

Podczas warsztatów, dzieci dowiedziały się jaka jest historia powstawania mydła, z czego tworzy się mydlane kształty, w jaki sposób w mydlanych kostkach gromadzi się moc zapachów i niezwykłych barw. Każde dziecko pod czujnym okiem Elfa Martyny,  samodzielnie wykonało kolorowe i pachnące maliną i lawendą mydełka glicerynowe, które już niebawem staną się nietuzinkowym upominkiem dla najbliższych, dostarczając tym samym wiele radości nie tylko ich twórcom, ale i obdarowanym.

Dzieci były zachwycone zajęciami. Można się spodziewać, że na twarzach osób,  które zostaną obdarowane mydełkami, zagości uśmiech.

Anna Ambrożkiewicz