W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia - warsztaty w klasie I c

10 grudnia w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty świąteczne, które poprowadziła Pani Urszula Pioś – mama naszej uczennicy. Zadaniem uczniów było wykonanie dwóch ozdób choinkowych – muchomorka i bałwanka. Przed rozpoczęciem spotkania Gość zademonstrował ich wygląd, a następnie podał instrukcję do ich prawidłowego wykonania. Zainteresowani uczniowie z ogromnym skupieniem i cierpliwością stosowali się do wskazówek Pani Uli, wyszukując w przygotowanych na tę okazję woreczkach odpowiednich elementów do danej pracy plastycznej. W efekcie powstały przepiękne zawieszki choinkowe: muchomorki, rosnące w filcowej trawce, wykonane z użyciem: błyszczących wstążeczek, przyozdobionych dżetami, posiadały także uśmiechnięte buźki oraz magiczne oczka. Drugą pracą plastyczną, która była równie ciekawa, jak i pierwsza, to zawieszka – bałwanek posiadający wspaniały piankowy kapelusik, szaliczek z drucika kreatywnego oraz magiczną miotełkę. Pani Ula podczas warsztatów wprowadziła nas w niezwykły i jednocześnie magiczny czas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Składamy serdeczne podziękowania naszemu Gościowi za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły i poprowadzenie niezwykle interesujących zajęć dla naszych uczniów. Zapraszamy do nas ponownie.

Zdjęcia>>

Dorota Nowak, Anna Chojnacka, Anna Rzedzicka