Bajki i baśnie w klasie 0c

Dnia 10.01.2022 r. w klasie 0c odbyły się zajęcia dotyczące baśni i bajek. Dzieci wykonywały różne zadania m.in. odgadywały zagadki, a także stworzyły plakaty poświęcone wybranym bajkom. Najwięcej radości przyniosło odegranie przedstawienia pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieci - aktorzy z zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Całe zajęcia przyświecały tematyce bajecznej. Uczniowie posiadali maski z różnych bajek i baśni, dlatego kilkakrotnie mogli podjąć grę aktorską. Zajęcia zakończyły się odczytaniem bajki. Niektórzy pozostawili swoje lektury w klasie, aby codziennie móc posłuchać wybranego utworu. Zainteresowanie tematyką baśniową to dobry początek wprowadzenia dzieci  w codzienny nawyk czytania.

Edyta Anasiewicz