Odkrywamy zdolności uczniów OGÓLNOPOLSKI KONKURS „LEON”

W dniach 16 i 18 marca chętni uczniowie z klas I-III naszej szkoły, brali udział w wiosennej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON. Uczniowie rozwiązywali test matematyczny i sprawności zintegrowanych. Jego celem było sprawdzenie umiejętności uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia.

Konkurs dla szkół podstawowych ma formę testu z zadaniami otwartymi i zamkniętymi, w których jest jedna lub kilka prawidłowych odpowiedzi. Uczniowie przygotowywali się do niego od dłuższego czasu poprzez udział w zajęciach dodatkowych w szkole lub rozwiązując próbne testy w domu.

Na wyniki musimy poczekać do czerwca. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zdobędą wysokie lokaty.

Koordynator konkursu
Anna Ambrożkiewicz