Ponad 70 uczniów wzięło udział w konkursie pt. „Powiat Lubelski i jego okolice - najlepszym miejscem na integrację w czasie ferii". Ich prace to albumy, dzienniki z podróży, fotorelacje, kroniki i reportaże. Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie klasy IV d: Michał Wojtachnio, Natalia Plewik oraz Nina Mendykowska, którzy zdobyli I miejsce w kategorii szkoły podstawowe.

Celami konkursu była integracja grup rówieśniczych, wzmacnianie więzi i relacji rówieśniczych wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Powiatu Lubelskiego i jego okolic oraz promocja walorów turystyczno-krajoznawczych Powiatu Lubelskiego i miejsc szczególnie atrakcyjnych turystycznie.

Rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie laureatów miało miejsce dnia 24 marca 2022 r.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się dnia 5 kwietnia 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Lublinie.

Przygotowując swoją pracę uczniowie poznawali historię Bełżyc, odwiedzali miejsca ważnych wydarzeń, poszerzali swoją lokalną świadomość i integrowali się ze sobą.

Serdecznie gratulujemy Michałowi, Natalii oraz Ninie sukcesu!