W KRAINIE MOTYLI

21 października pierwszoklasiści z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę przyrodniczą do Motylarni położonej nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie.

Motylarnia to prawdziwa kraina, miejsce, w którym można zetknąć się z egzotyczną przyrodą

i zobaczyć piękne, latające wśród naturalnej roślinności motyle. Przebywanie wśród nich to niezwykle relaksujące przeżycie, szczególnie dla najmłodszych.

Zwiedzając Motylarnię, obok postaci dorosłych motyli, zobaczyliśmy również gąsienice i poczwarki, w gablotach obejrzeliśmy okazy motyli z całego świata, poznaliśmy wiele ciekawostek na temat tych fascynujących owadów, a w Laboratorium Przyrodnika czekały na nas mikroskopy z preparatami do oglądania.

Uczniowie wzięli także udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonali pamiątkowe magnesy motylka. Ponadto dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę podczas gry z nagrodami na ścieżce przygód, a także aktywnie spędzić czas w rekreacyjnej sali zabaw.

Motylarnia to niewątpliwie miejsce, gdzie każdy ma okazję stać się prawdziwym badaczem przyrody!

Beata Król – wych. kl.1 „a”
Magdalena Lewandowska – wych. kl.1 „b”
Edyta Anasiewicz – wych. kl.1 „c”
Katarzyna Zygo – wych. kl.1 „d”