Zajęcia „Uczniowie uczniom”

Zajęcia „Uczniowie uczniom” mają długoletnią tradycję w naszej szkole. W ubiegłym tygodniu przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy kilka takich lekcji o tematyce Halloween. Zajęcia te miały na celu przybliżenie naszym kolegom znaczenia tego święta i zwyczajów z nim związanych.

Poprzedzone one były długimi przygotowaniami, wyszukiwaniem i selekcją informacji. Były tradycyjne ćwiczenia, takie jak krzyżówka. Jednak największe emocje wzbudzały zabawy polegające na łowieniu jabłek z wody bez użycia rąk.

W zajęciach uczestniczyły klasy: 5 „a”, 6 „a”, 8 „a”, 8 „b”, 8 „c” i 8 „d”. Uczniowie wcześniej zrobili świetne lampiony z dyni, które posłużyły do dekoracji klasopracowni. Wszyscy starali się aktywnie włączyć do pracy, sprawdzić swoją wiedzę podczas quizu i współzawodniczyć w zabawach. Ci, którzy chętnie brali udział w zajęciach, zostali obdarowani cukierkiem dla zachowania tradycyjnego anglosaskiego zwyczaju „Trick-or-treating”. Nastrój tym zajęciom nadawała tematycznie udekorowana sala.

Na koniec podsumowaliśmy naszą współpracę, podzieliliśmy się swoimi wrażeniami i odczuciami.

Paulina, Julia, Martyna, Zuzanna, Łucja i Kacper