UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY NA PODIUM GMINNEGO KONKURSU „SZOPKA W STYLU RODZINNYM”

W dniach 25 listopada – 10 grudnia odbył się etap szkolny Konkursu „Szopka w stylu Rodzinnym”. Organizatorem Konkursu byli: Burmistrz Bełżyc – Pan Ireneusz Łucka, Miejski Dom Kultury w Bełżycach oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach. Celem Konkursu było: utrwalenie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych, prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej, rozwijanie uzdolnień uczniów przez działanie plastyczne oraz integracja rodziny poprzez wspólne twórcze spędzenie wolnego czasu. Do biblioteki szkolnej wpłynęły z naszej szkoły 3 szopki uczniów klas I-III: Nikodema Mirosława z kl. 0 „b”, Mai Lewandowskiej z kl. I „a” oraz Pawła Żydka z kl. II „b”. Prace te zakwalifikowały się do etapu gminnego.

Dnia 18 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach nastąpiło rozstrzygnięcie i podsumowanie II Edycji Gminnego Konkursu „Szopka w stylu Rodzinnym”. Do etapu gminnego zgłoszono 20 szopek. Do konkursu przystąpili uczniowie z następujących szkół:

SP nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach,

SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach,

SP im. Marii Konopnickiej w Krzu,

SP im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie.                                  

Z przyjemnością informujemy, iż laureatką konkursu z naszej szkoły w kategorii klasy I-III została uczennica Maja Lewandowska z klasy I „a”, której praca została wykonania pod kierunkiem Pani Beaty Król i uzyskała II miejsce. Gratulujemy serdecznie wygranej!

Ponadto, dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie, a przede wszystkim za zaprezentowanie naszej szkoły na forum innych szkół z Gminy Bełżyce.

Zdjęcia>>

Dorota Nowak, Agnieszka Piłat