Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy ,,LEON” 2023

Już po raz szósty uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „LEON”.

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „LEON” powstał w 2013 roku. Początkowo był to konkurs językowy, jednak szybko okazało się, że uczniowie chętnie wzięliby udział w konkursach z innych przedmiotów. Tak zrodził się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Leon”, który ma na celu nie tylko sprawdzenie posiadanych umiejętności językowych oraz przedmiotowych uczniów, ale także zachęcenie uczniów szkół podstawowych do nauki. Przyjazna forma testów pozostawia w dzieciach pozytywne wrażenie i zachęca do aktywnego udziału w innych konkursach przedmiotowych.

Uczestnicy konkursu sprawdzali swoje umiejętności z języka angielskiego, sprawności zintegrowanych oraz z matematyki. Uczniowie biorąc w nim udział, rozwijają swoje pasje, samodzielność, twórczość i logiczne myślenie oraz odkrywają swoje talenty.

W sesji wiosennej w naszej szkole wzięło udział 87 uczniów.

Uczestnikom życzymy uzyskania jak najwyższych miejsc. Na wyniki musimy poczekać do czerwca.

Koordynatorzy  konkursu:
Anna Ambrożkiewicz