UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA PODIUM GMINY BEŁŻYCE

W ostatnią niedzielę marca w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach odbyło się  rozstrzygnięcie II edycji Gminnego Konkursu Plastycznego na Bajeczny Wianek Wielkanocny na etapie gminnym. Celem przedsięwzięcia było: kultywowanie tradycji oraz zwyczajów wielkanocnych, a także promowanie talentów artystycznych uczniów na terenie naszej gminy. Honorowy Patronat nad Konkursem objął Burmistrz Bełżyc – Pan Ireneusz Łucka, Dyrektor MDK w Bełżycach – Pani Joanna Sidorowicz oraz Pani Marzena Wojnicka – Dyrektor SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach. Do etapu gminnego należało przekazać po trzy najciekawiej wykonane prace w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VIII. Do przedsięwzięcia przystąpiły 3 szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach i Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most 1 w Matczynie. Zadaniem konkursowym uczestników było wykonanie wianka świątecznego zawierającego symboliczne elementy nawiązujące do zbliżających się Świąt Wielkanocnych: kurczaczki, baranki, pisanki, czy kwiaty wiosenne. Do Konkursu Gminnego wpłynęło łącznie 16 prac.

Nagrodzeni w Gminnym konkursie na Bajeczny Wianek Wielkanocny:

Kategoria klasy I-III

I miejsce – Alicja Jośko, kl. I, SP  im. Jana Pawła II w Bełżycach

II miejsce – Mikołaj Kopiński, kl. I, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

III miejsce – Laura Pałka, kl. I, SP im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie

Wyróżnienia:

Maja Lewandowska, kl. I, SP nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

Natalia Oszust, kl. II, SP nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym.

Dorota Nowak
Agnieszka Piłat