OGÓLNOPOLSKI PROJEKT „MISTRZYNI SZYMBORSKA”

W naszej szkole realizujemy działania związane z Ogólnopolskim Projektem „Mistrzyni Szymborska”. Na szkolnym korytarzu przygotowaliśmy gazetkę z portretami poetki – prace zostały wykonane przez dzieci uczęszczające na świetlicę. Uczniowie kl. VII „a” pisali krótkie, żartobliwe utwory wierszowane (lepieje) oraz brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Online „Życie i twórczość Wisławy Szymborskiej” zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Gdyni. Przygotowaliśmy również wystawę wierszy oraz Szkolny Konkurs Kaligraficzny „Mistrz Kaligrafii”, którego głównym celem było rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego pisania, estetyki pisma oraz upamiętnienie Roku Wisławy Szymborskiej.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Zuzanna Czech kl. VI „a”

II miejsce: Weronika Kwietniewska kl. VII „a”

III miejsce: Zofia Kondracka kl. VII „a”

Podziękowania: Hanna Flisińska kl. VII „a” oraz Gabriela Bednarz kl. VII „a”

Paulina Pańko
Urszula Widelska