KONTYNUACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO WE WSPÓŁPRACY Z FUNDACJĄ ASANTE Z BYDGOSZCZY

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego współpracując z Fundacją Asante z Bydgoszczy. Realizując to zadanie zorganizowaliśmy zbiórkę przyborów szkolnych dla uczniów z Ndumuru i Laare w Kenii. Ponadto, koordynatorka projektu – Pani Joanna Kotwicka – bibliotekarka, przeprowadziła zajęcia on-line „Kolorowa szkoła w Kenii”, a także uwrażliwiła uczniów na potrzeby innych. Natomiast w czerwcu uczniowie z naszej szkoły (kl. III „a”, III „b” oraz V-VI) przygotowali własnoręcznie wykonane kartki z pozdrowieniami, które zostały przekazane tamtejszym dzieciom. W podziękowaniu za naszą współpracę z Fundacją Asante otrzymaliśmy od Pani Asi ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą stopniowej poprawy warunków w afrykańskiej edukacji. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.

Prezentacja>>

Dorota Nowak
Agnieszka Piłat
Monika Plewik
Elżbieta Gontarczyk
Anna Marcewicz