„Święta noc” - powitanie Bożego Dzieciątka w klasie III „d”

Boże Narodzenie to czas, na który wszyscy czekają z radością, to czas, kiedy wszystko jest łatwiejsze, to czas, kiedy łamiemy się opłatkiem, składamy sobie serdeczne życzenia i śpiewamy kolędy. Ale zanim to nastąpi, wprowadzamy do naszej codzienności świąteczny nastrój: ubieramy choinkę, wykonujemy kartki, ozdoby świąteczne, przygotowujemy przedstawienia o tematyce bożonarodzeniowej. Wszystkim udziela się niezwykły nastrój.

Ostatni dzień w szkole przed świętami Bożego Narodzenia to czas spotkań wigilijnych w klasach. Nie inaczej było też w klasie III „d”. Uczniowie przygotowali jasełka ukazujące wędrówkę świętej rodziny, spotkanie z pasterzami, pokłon trzech królów. Oprawą muzyczną były kolędy i pastorałki.

Następnie dzieci i zaproszeni goście dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia.

To miłe przedpołudnie wprowadziło wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Anna Ambrożkiewicz
Katarzyna Bożym