SUKCESY NASZYCH UCZENNIC

10 kwietnia 2024 r. pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Translatorskiego „Skrzydlate słowa” organizowanego przez Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach. Konkurs objęty był patronatem naukowym Katedry Lingwistyki Stosowanej UMCS. Eliminacje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły ponadpodstawowe oraz klasy VII i VIII szkół podstawowych i łącznie wzięły w nim udział 54 osoby. Zadaniem uczestników było przetłumaczenie fragmentu prozy z języka polskiego na obcy oraz wiersza w języku angielskim/niemieckim na polski. Jury brało pod uwagę poprawność gramatyczną, stylistyczną i ortograficzną, dokładność tłumaczenia oraz inwencję translatorską.

Miło nam poinformować, że aż trzy nasze uczennice zajęły miejsca na podium:

Zuzanna Czech z kl. VII „a” – drugie miejsce (j. angielski)

Marianna Osipowicz z kl. VII „a” – drugie miejsce (j. niemiecki)

Weronika Kwietniewska z kl. VIII „a” – trzecie miejsce (j. angielski)

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW W PRZYGODZIE Z JĘZYKAMI OBCYMI!

Urszula Pawłowska,
Urszula Widelska,