Uroczyste obchody XIV rocznicy nadania Szkole Podstawowej nr 1 imienia Jana Pawła II

W środę, 16 października, obchodziliśmy XIV rocznicę nadania naszej Szkole imienia Jana Pawła II. Świętowanie rozpoczęliśmy kilka dni wcześniej, podczas dorocznej pielgrzymki Rodziny Szkół noszących imię Ojca Świętego na Jasną Górę. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy!” zachęcało do rozważania, do czego każdy z nas został powołany. Jako uczeń, nauczyciel, ale też syn, córka, kolega, Polak, a przede wszystkim jako człowiek.

Dzień wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową jest świętem naszej szkoły -  składamy hołd wielkiemu papieżowi-Polakowi, przyjmujemy do swego grona uczniów klas pierwszych, a także składamy życzenia naszym pedagogom i pracownikom szkoły z okazji dnia edukacji narodowej.

 Było nam bardzo miło, że w naszej uroczystości udział wzięli goście – przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych oraz samorządowych. Cieszyła nas obecność wieloletniego dyrektora Szkoły pana Zbigniewa Dygusia.

Ciepłe słowa do uczniów oraz pracowników szkoły skierowali pan Zbigniew Wojciechowski – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, pani Anna Matraszek-Furtak – Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym, pani Krystyna Tomczyk – Prezes ZNP oddział Bełżyce oraz pan Ireneusz Łucka – Burmistrz Miasta i Gminy Bełżyce.

Obchody Dnia Patrona zakończyły się programem artystycznym nawiązującym do hasła „Wstańcie, chodźmy!”.

Nad przebiegiem uroczystości czuwał zespół nauczycieli: p. Małgorzata Pietraś, p. Andrzej Pietraś, p. Bożena Watras , p. Anna Wójtowicz, p. Agata Skurska i p. Marzena Goc.

Zdjęcia>>

foto. p. Joanna Sieńko