Rajd pamięci mjr. cc. Leonarda Zub-Zdanowicza Zęba

Uczniowie naszej szkoły z opiekunami uczestniczyli w kolejnym historycznym rajdzie w Woli Szczeckiej. Oddali tam hołd miejscowym bohaterom walczącym o wolność Polski i uczcili pamięć ludności tamtejszego regionu, która została wymordowana przez hitlerowców.

Wydarzenie związane jest z programem „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego i ma na celu pielęgnowanie polskości oraz wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego. 

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 12:00 przy Pomniku Ofiar Pacyfikacji wsi z dnia 2 lutego 1944 r. w Szczecynie. Uroczystość rozpoczęła się modlitwą, następnie był Apel Pamięci oraz salwa honorowa. Dalszym punktem uroczystości były okolicznościowe przemówienia oraz złożenie kwiatów i zniczy.

Organizatorzy Rajdu przygotowali wiele atrakcji dla uczestników wydarzenia: pokaz kawalerii z Borowa, piknik historyczno-edukacyjny, poczęstunek, strzelnicę, tor przeszkód, wystawy, pokaz rzeczywistości wirtualnej, występ harcerzy oraz projekcję filmu.

Rajd „Zęba” objęty był patronatem Honorowym: Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministra Edukacji i Nauki, Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, Marszałka Województwa Lubelskiego, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie i Armii Krajowej. Patronat medialny objęło TVP 3 Lublin.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie - Renata Krasula, Monika Plewik, Anna Bogusz, Dorota Niewczas, Ewa Pietrzyk

Zdjęcia>>