Wigilii czas

Zbliża się Wigilia Bożego Narodzenia – Polska Wigilia to siła tradycji, która przekazywana z pokolenia na pokolenie nie traci na swojej mocy. W tym dniu zapomina się o krzywdach, żalach, wybacza się ludzkie błędy i ułomności. Ludzie bez względu na stan, stopień pokrewieństwa gromadzą się wspólnie, aby zaraz po rozbłyśnięciu pierwszej gwiazdy zasiąść do wieczerzy wigilijnej. W tym dniu nie ma kłótni, sporów, wszyscy starają się być wyrozumiali dla innych, bardziej uczynni, serdeczni, bardziej ludzcy.

12 grudnia br. wolontariusze uczestniczyli w uroczystej Wigilii w zaprzyjaźnionym Ośrodku Wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Matczynie.

Dopełnieniem uroczystości był występ "Grupy artystycznej ze Wsi Moszna". Profesjonalne, mistrzowskie wykonanie polskich, tradycyjnych kolęd podbiło serca publiczności, spotykając się z jej wzruszeniem i zachwytem. Rodzinna atmosfera tego spotkania cudownie oddała klimat nadchodzących świąt, a harmonia smaków, dźwięków i zapachów nie miała sobie równych.

Dzięki takim spotkaniom osoby niepełnosprawne podczas świąt czują się szczególnie doceniane i kochane. Bycie razem w tym szczególnym czasie jest bowiem najważniejsze.

Zdjęcia>>

Opiekun wolontariatu:

A. Ambrożkiewicz