#KLASA III „D” PAMIĘTA

Jak wierna pamięć –
Palą się znicze…”

Ryszard Przymus „Znicze”

W ostatnich dniach października, a także pierwszych dniach listopada, mnóstwo osób odwiedza i porządkuje groby swoich bliskich, krewnych lub znajomych nawiązując do tradycji Dnia Wszystkich Świętych.

Uczniowie klasy III „d” wraz z nauczycielami – bibliotekarzami również przyłączyli się do Ogólnopolskiej Akcji #SzkołaPamięta. W czasie zajęć czytaliśmy wiersze nawiązujące do tematu, wykonaliśmy także okolicznościową gazetkę. Następnie, wyruszyliśmy na Parafialny Cmentarz, przypominając wcześniej zasady właściwego zachowania się w tym miejscu. Odwiedziliśmy Groby Żołnierzy tych, którzy polegli w obronie Naszej Kochanej Ojczyzny. Postawiliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicze oraz pomodliliśmy się za Dusze Zmarłych. Ponadto, powędrowaliśmy na Grób Wiecznego Spoczynku niedawno zmarłego Ks. Prałata Czesława Przecha. Stojąc nad Mogiłami Zmarłych, poczuliśmy, że mimo tego, iż nie ma ich już wśród nas, to z pewnością są blisko i czuwają z „Góry” nad nami.

Dorota Nowak, Agnieszka Piłat