Lekcja patriotyczna

W dniu 10.11.2022 r. uczniowie klasy 1 „b” oraz dzieci ze świetlicy z klas 1 „d”, 3 „c” oraz 3 „d” uczestniczyły w lekcji historyczno-patriotycznej.

Zajęcia poprowadziła Pani Anna Pietrzak - nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach, a także Prezes Fundacji Konteksty. Dlaczego obchodzimy Święto Niepodległości 11 listopada? Odpowiadaliśmy na to pytanie podczas spotkania. Uczniowie mieli możliwość sami przekonać się, jak historia Polski się zmieniała, ponieważ każdy z nich został zaproszony do włączenia się i odegrania przez siebie jakiejś części opowiadania.

To była niesamowita lekcja historii. Bardzo dziękujemy Pani Ani za poświęcony czas, ciekawą lekcję oraz nagrody 😊

Magdalena Lewandowska
Anna Mazurek