X GMINY KONKURS POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Uczniowie szkoły Podstawowej  nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach wzięli udział w X Gminnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej, który odbył się Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Bełżyc- Pan Ireneusz Łucka. W przesłuchaniach wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół gminy.

Przedstawiciele naszej szkoły zaprezentowali poezję  i zaśpiewali piosenki patriotyczne. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Tym bardziej jesteśmy dumni z uczniów, którzy odnieśli sukces.

W kategorii klas I-III zwyciężyła uczennica klasy III c – Kaja Garach, która zachwyciła jury swoją recytacją. Do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem p. Anny Chojnackiej. Drugie miejsce zajęła uczennica kl. II c - Julia Bury, która pracowała z p. Edytą Anasiewicz. W kategorii piosenka patriotyczna uczennice klasy III a – Zuzanna Karbowniczek i Aleksandra Matyjasik  wyśpiewały sobie trzecie miejsce. Ćwiczyły z p. Anną Rzedzicką.

W kategoriach klas IV-VIII uczennica klasy IV d - Martyna Błaszczak, którą do konkursu przygotowała p. Ewelina Gajowiak,  zajęła trzecie miejsce za recytację, a Amelia Ptasznik kl. VI c i Antonina Rakuś kl. VII a wyśpiewały główną nagrodę. Dziewczęta przygotowała p. Urszula Sobiepan. Drugie miejsce za pieśń patriotyczną zdobyła Paulina Dybalska z klasy IV d, która ćwiczyła z p. Ewą Pietrzyk.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy sukcesu. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 11 listopada 2023 r w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach.

Zdjęcia>>