„Podróże z plecakiem” – spotkanie z naukowcem

       Dnia 30 października 2023 r. do uczniów klasy I „a” i III „d” z plecakiem pełnym różnych rzeczy przybyła aż z Krakowa Pani dr hab. K. Mazurek – naukowiec z Instytutu Fizyki Jądrowej, aby przeprowadzić warsztaty fizyczne w ramach programu „NAUKOWCY W SZKOŁACH”. Dzieci wykonując samodzielnie doświadczenia, miały okazję przekonać się, że energia może być pozyskiwana z różnych źródeł, w tym z cytryny lub ziemniaka. Wykonywały również eksperymenty z prądem, co pozwoliło im poczuć się jak prawdziwi fizycy. Z pomocą pani dr Mazurek, uczniowie tworzyli obwody elektryczne, które włączały diody, uruchamiały brzęczyki i wiatraczki.   

          Uczestnictwo w warsztatach pozwoliło dzieciom zobaczyć, że nauka może być ciekawa i zabawna.

        Prowadząca warsztaty dała okazję młodszym dzieciom uczyć się poprzez praktyczne eksperymenty i doświadczenia, które rozwijają ich ciekawość i zainteresowanie nauką.

   Mamy nadzieję, że takie zajęcia staną się stałym elementem edukacji dzieci i zachęcą kolejne pokolenia do poznawania nauki.

Więcej na:

https://www.ifj.edu.pl/popularyzacja/mnn2022/naukowcy.html?fbclid=IwAR1VgR8PEkCCH1HasAt9dnY-ZMK9XS-Mg11HDhgJi89IyLWt5pIE7izLwqc

Zdjęcia>>

A. Ambrożkiewicz
K. Bożym
A. Ćwiklińska