,,KOKOSZA, GROSZ DO GROSZA”- EDUKACJA FINANSOWA W NASZEJ SZKOLE

Nigdy nie jest za wcześnie na naukę o rozporządzaniu pieniędzmi i podstawach ekonomii. Przekonało się o tym kilka tysięcy uczniów szkół podstawowych z całej Polski (m.in. uczniowie klasy 3 c naszej szkoły) zgłębiających te zagadnienia pod czujnym okiem sympatycznej kurki, patronki projektu finansowego „Kokosza, grosz do grosza”. O korzyściach płynących z oszczędzania nie trzeba nikogo przekonywać. Wiemy też, że nie jest to łatwa sztuka.  Czym jest pieniądz, skąd bierze się jego wartość i w jaki sposób można pomnażać oszczędności? Tego wszystkiego dowiedzieli się uczniowie realizując projekt w okresie październik 2020 - maj 2021r. Celem projektu była edukacja finansowa dzieci w zakresie idei, sposobów i nawyków oszczędzania. Poprzez uczestnictwo w zajęciach uczniowie poznali  funkcję i wartość pieniądza, sposoby oszczędzania i namnażania oszczędności oraz pozytywne postawy związane z zarządzaniem finansami. Program  pokazał im również, w jaki sposób być bardziej gospodarnym i jak efektywnie pomnażać zaoszczędzone pieniądze. Dzięki tej wiedzy uczniowie  dowiedzieli się, w jaki sposób mogą realizować swoje marzenia.

Na koniec uczniowie wypełniali test ze zdobytej wiedzy. Najlepsi otrzymali od organizatora Kokoszy upominki, a szkoła certyfikat wdrażania edukacji finansowej.

Projekt „Kokosza, grosz do grosza!” został zrealizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz