JEDNA PLANETA - OGÓLNOPOLSKI KONKURS IMGW-PIB

Zobacz nasz film i dowiedz się więcej na temat Konkursu.  https://meteo.imgw.pl/jednaplaneta/

Celem Konkursu jest rozwinięcie u młodych ludzi umiejętności bardzo ważnych w dobie zmian klimatu, tj. obserwowania pogody, rozumienia zjawisk oraz prognoz meteorologicznych.

Etap 2 Konkursu polega na obserwowaniu pogody w bieżącej lokalizacji Uczestnika i zgłaszaniu obserwacji wybranych elementów meteorologicznych (tzw. raporty pogodowe) za pomocą Aplikacji. Uczestnik może wysłać maksymalnie jeden raport pogodowy na dobę.
Etap 2 Konkursu zakończy się 29 kwietnia 2022 roku o godzinie 18.00.

Aby wziąć udział w Konkursie, należy pobrać aplikację Meteo IMGW „Prognoza dla Polski”, w której jest zakładka KONKURS. Aplikacja jest darmowa i można ją pobrać w sklepie Google oraz Apple – linki do pobrania dostępne pod http://aplikacjameteo.imgw.pl/. Aplikacja Meteo IMGW „Prognoza dla Polski” dostępna jest wyłącznie na urządzeniach mobilnych.

Po pobraniu aplikacji wystarczy kliknąć w zakładkę KONKURS, a następnie wpisać kod dostępu, którym jest numer ewidencyjny z Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych, tzw. RSPO, przypisany naszej Szkole - 86324. Po wpisaniu kodu automatycznie uzyskuje się możliwość udziału w Konkursie.

Instrukcja obsługi aplikacji konkursowej: https://meteo.imgw.pl/jednaplaneta/

Kod RSPO może zostać udostępniony również rodzinom oraz znajomym Uczniów. Osoby te będą mogły wspierać swoimi raportami pogodowymi wybraną Szkołę i tym samym zwiększą jej szanse na przejście do finałowego etapu. Wystarczy, że pobiorą aplikację, w zakładce KONKURS wpiszą kod RSPO Szkoły i wyślą raport pogodowy.

Link do regulaminu : https://meteo.imgw.pl/jednaplaneta/#regulamin